• جاذبه های گردشگری

  جستجو بر اساس در گروه
   
  کوهسار و آبشار شهرند
  توضیحات مختصر :

   این منطقه تفرج‌گاهی با کوهسارهای آهکی و حفره‌های متعدد در فاصله 5 کیلومتری شهرک بهشتی باخرز قرار دارد. پوشش گیاهی سرسبز از جمله درختچه‌ها از زیبائی های طبیعی آن محسوب می شود.

  تفرج گاه پير شيجه
  توضیحات مختصر :
   واقع درفاصله 5 يكلومتري شهر باخرز و در دامنه كوه هاي روستاي نوبهار كه به سبب وجود آرامگاه صوفي و زاهد نامي سيد محمد تاجدار از نوادگان امام موسي ابن جعفر(ع) پير شيجه معروف شده است.
  پیر دَرِه
  توضیحات مختصر :

    تفرج‌گاه پیر دره در میان ارتفاعات روستای ارزنه واقع شده است. این مکان دره‌ای است با صفا که در چند نقطه از آن آبشارهای زیبا دیده می شود. طبیعت این مکان همواره مقصد گردشگران است.


   
  روستای تورانه
  توضیحات مختصر :
  منطقه گردشگری تنگل ژرف
  توضیحات مختصر :

   این منطقه کوهستانی در فاصله 12 کیلومتری شهر باخرز و در فاصله 5 کیلومتری غرب روستایی به همین نام واقع شده و شامل دره های تاهو و تنگل سیاه با تاکستان های آن است.


   
  پیر درخت جوز روستای تورانه
  توضیحات مختصر :
  چشمه زرد کردیان
  توضیحات مختصر :

    روستاي کرديان به فاصله 8 کيلومتري از شهر باخرز قرار گرفته است. باغات فراوان اطراف کرديان، بندی به همین نام و قنوات متعدد و دره ها و کوه‌هاي زيبا و سرسبز از زمره جاذبه های گردشگری این منطقه است.

  تنگل اشتین
  توضیحات مختصر :

    طبیعت زیبای دره اشتین و ارتفاعات آن در فاصله 50 يكلومتري شهر باخرز و در روستاي همت آباد به سمت تربت حيدريه واقع شده و دارای انواع پوشش گیاهی است.

  منطقه گردشگري بند پُل بند
  توضیحات مختصر :

   این منطقه به فاصلة 20 كیلومتري از شهر باخرز و 5 كیلومتري روستاي پل بند به سمت تایباد قرار گرفته و از جمله امکانات گردشگری آن سکوهای نشیمن، درختان سایه گستر، ورزش هاي آبي، ماهيگيري، كوهنوردي و ... است.

  منطقه تفریحی روستای ارخود
  توضیحات مختصر :

    روستاي ارخود و طبيعت زيباي آن در فاصله 10 کيلومتري از شهر باخرز واقع شده است. فاصله اين روستا از کرديان 3 کيلومتر است که کوچه باغ هاي انبوه و متعدد، آنها را به يکديگر متصل مي کند.

  منطقه کردیان
  توضیحات مختصر :

    این روستا در فاصله 8 کیلومتری شهرستان باخرز قراردارد. باغات فراوان اطراف کردیان و بندی به همین نام دره ها و کوه های زیبا و سرسبز از زمره جاذبه های گردشگری این منطقه است. ارتفاعات آن دارای گیاهان متنوع و دارویی می باشد.

  منطقه گردشگری ارزنه
  توضیحات مختصر :

    این منطقه بسیار زیبا با چشم اندازهای متنوع طبیعی در فاصله 12 کیلومتری غرب تایباد واقع شده، ویژگی بارز آن وجود درخت چنار کهنسال رودخانه ایست که از انتهای این دره و از میان کوه ها جریان یافته و به پائین سرازیر می شود.


  صفحه قبلی  نمایش صفحه   از 1 صفحه بعدی
شهرستان ها
ورود
تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق